SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Vojvoda z Edinburghu

Vojvoda z Edinburghu

2017/18 Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
  Bronzová medaila z rúk Princa Edwarda...
  Link na upútavku: https://youtu.be/VOkZwC2yMQ0
 
 „Neviem ako pre dievčatá, ale pre mňa to bude navždy okamih, ktorý si prehrám v hlave, keď o sebe budem pochybovať a budem sa chcieť vzdať.....“
     Cenu Vojvodu z Edinburghu, by som ja osobne nazvala aj inak, a to MOTIVÁCIA. Pre ľudí ako ja je motivácia veľmi dôležitá, pretože sa musím priznať, že v sebe často nenachádzam silu plniť si vlastné sny a ciele.
      Táto cena bola aspoň na krátke obdobie mojim hnacím motorom. Táto cena a taktiež úžasní mentori, ktorí si vždy našli chvíľku na to, aby ma povzbudili, či už osobne, alebo prostredníctvom mailu.
     Chcela by som vyzdvihnúť najmä pani Nikovú, ktorá s nami mala najviac starostí, no vždy bola veľmi trpezlivá a ochotná byť nám k dispozícii a poradiť. Taktiež pani Čerňanovú, ktorá nám veľmi pomohla s expedíciou aj prípravou na ňu.
      Čo sa týka expedície, bola pre mňa skutočne zlomovým bodom. Stala sa dôkazom, že sa o seba dokážem postarať sama. Na expedícii sme boli samé dievčatá a pred jej začatím nás veľa ľudí odhováralo a pochybovalo, že to zvládneme, no o to úžasnejší to bol pocit, keď sme na konci konečne zložili tie neskutočne ťažké batohy a uvedomili si, že sme to dokázali.
     Neviem ako pre dievčatá, ale pre mňa to bude navždy okamih, ktorý si prehrám v hlave, keď o sebe budem pochybovať a budem sa chcieť vzdať.
      Cena Vojvodu z Edinburgu teda bezpochyby nie je len pekný riadok v životopise, je to dôležitá etapa života a veľa toho môže zmeniť, u mňa a aj u vás.
Margaréta Jungová
Bronzová cena Vojvodu z Edinburgu
 
   
2016/17 Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu
   
  Expedícia
 
V dňoch 26. 6. a  1. 7.- 2. 7. 2017 naše študentky Margaréta Jungová (IV. A), Izabela Danielová (IV. A), Kristína Lelkesová (IV. A), Veronika Muchová (II. BC), Simona Petrušová (II. BC) a vyučujúce Mgr. Čerňanová a Mgr. Štancelová absolvovali historicky prvé dobrodružné expedície v rámci projektu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Expedíciám predchádzala príprava, ktorá prebiehala v mesiacoch máj a jún.  Naše dievčatá sa počas prípravy naučili, ako si naplánovať niekoľkodňovú turistiku a prežiť v prírode bez mobilných telefónov, peňazí a cudzej pomoci. Po príprave nasledovala cvičná expedícia, ktorá sa uskutočnila v Malých Karpatoch na červenej turistickej trase zo Železnej Studienky do Stupavy v dĺžke cca. 12 kilometrov. Dievčatá ju museli prejsť aj s plnou turistickou výbavou na dvojdňovú turistiku. Dokonca im cestu skrížila aj rodinka troch dospelých diviakov s mláďatami, tak mali o zábavu postarané. Ale ako správne amazonky si s touto situáciou poradili a diviaky odohnali.
Pre kvalifikačnú expedíciu si dievčatá zvolili pohorie Biele Karpaty a trasu z Vršatského Podhradia cez Lednicu, Púchov až do Považského Podhradia. Každý deň absolvovali 12 km úsek tejto trasy. Niekto si možno povie, že to je maličkosť, ale prejsť rôzne prevýšenia trasy aj s 10-15 kilovými ruksakmi na chrbtoch dá zabrať aj skúsenému turistovi. Nesmeli používať GPS a museli sa spoľahnúť len na mapu, buzolu a vlastné orientačné schopnosti. Ale dievčatá sa nezľakli a trasu zdolali. Nafotili krásne fotky a navštívili zrúcaniny troch považských hradov a to Vršatca, Lednice a Považského hradu. Viaceré z nich dobrodružnou expedíciou ukončili celý program a dosiahli prvý stupeň – bronzovú medailu, ktorú si preberú z rúk britského veľvyslanca alebo prezidenta SR.
  Mgr. Čerňanová a Mgr. Štancelová
  Fotogaléria...
   
 2015/16 Motivačný slogan:
 

Okrem prekonania samého seba,
nových zážitkov a priateľov
získaš certifikát
uznávaný na univerzitách
a firmách po celom svete.

  Informácie o projekte...
  Zakladateľ Ceny Vojvodu z Edinburghu Kurt Hahn...
  Jeho kráľovská výsosť Vojvoda z Edinburghu...
  Oblasti programu...
  Tabuľka na stanovenie osobných cieľov...
   
   
  Úvodné školenie mentorov (Za PaSA Ing. D. Hronská, Mgr. M. Niková, Mgr. L. Štancelová, Mgr. Z. Čerňanová)
  Motivačné postery...
   
  Stretnutie č. 1 so žiakmi
  Zúčastnilo sa 19 žiačok z I. A, I. BC a II.C
  Prezentácia...
   
 

Najnovšie