SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Ako mozem

2013/14 Ako mozem

2013/14 "Ako Môžem...!"
 
...dňa 12. februára sme sa so študentami pedagogického lýcea a animátormi zúčastnili zaujímavého divadelného predstavenia Ako môžem...!, ktoré vytvorili herečky Patrícia Jarjabková-Garajová a Dáša Rúfusová, spolu so zdravotne znevýhodnenými klientami DSS Prima.
Predstavením sa niesli obrazy o ľudskej komunikácii, posplietané dramatickou hrou a symbolikou „uzlov“, ktoré predstavujú na jednej strane niečo, čo nás zväzuje, skľučuje, spútava, a na druhej strane je to puto, niečo čo nás spája, čo je akousi križovatkou všetkého okolo nás... aj keď sa pomyselná niť pretrhne, dokážeme ju opäť zviazať pevným uzlom. V predstavení nechýbala hudba, spev, či choreografické prvky. Každý herec dostal priestor na prejavenie sa, čím sa oslobodil od svojich problémov.
V spolupráci s Divadlom Ticho a spol. bolo našim študentom umožnené diskutovať po predstavení s tvorcami o procese pri tvorbe predstavenia.
Keďže sa zíde každá pomoc, dve naše študentky sa prihlásili ako dobrovoľné asistentky do divadelného súboru Stopy snov, pod ktorým táto skupina klientov pracuje. Ďakujeme za jedinečný zážitok!
Mgr. D. Brlášová, Mgr. S. Janovičová
  Recenzia na predstavenie Divadelného zoskupenia Stopy snov pod názvom „Ako Môžem...!“
   
 
 

Najnovšie