SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Exkurzia Viedeň
zdroj: SOŠPg

Exkurzia Viedeň

19. decembra 2022

Viedeň – hlavné mesto Rakúska, významná metropola v strednej Európe, lákajúca množstvo turistov z celého sveta, ktorí radi navštevujú aj tradičné vianočné trhy - Christkindlmärkte, patriace medzi najväčšie, najkrajšie, ale i najdrahšie v Európe.

Tento rok sme sa do Viedne vybrali i my spolu s 36 žiakmi našej školy, aby sme si vychutnali predvianočnú atmosféru, obdivovali historické pamiatky, zaujímavé zbierky v Prírodovedeckom múzeu, spoznali históriu, ale aj súčasnosť. 

Žiaci, ktorí sa učia nemčinu, mali možnosť komunikovať po nemecky, v obchodoch a na vianočných trhoch si pýtať tovar v nemčine a tak využiť to, čo sa v škole naučili. Samozrejme mnohí komunikovali aj v angličtine, takže opäť sa potvrdilo, že ovládať cudzie jazyky je dôležité. Mali sme milého pána sprievodcu, ktorý nám poskytol veľa zaujímavých informácií o historických miestach, stavbách a dianí v rôznych historických obdobiach. 

Hoci bolo veľmi chladno, odniesli sme si z Viedne pekné zážitky a určite sa tam opäť vrátime.
Mgr. Martina Štekláčová, Ing. Daša Hronská, Mgr. Darina Šestáková

Príspevky žiakov:

19. 12. 2022 žiaci našej školy naštívili mesto Viedeň. Program bol bohatý. Absolvovali sme autobusový okruh historickým centrom. Už z okna autobusu sme videli vianočné čaro Viedne.
Najprv sme navštívili prírodovedecké múzeum. Toto múzeum patrí k najväčším prírodovedeckým múzeám na svete a je jedno z najväčších múzeí v Rakúsku.
Náš pán sprievodca nás zobral na pešiu prechádzku historickým jadrom, ktorú sme zavŕšili na vianočných trhoch. Stánky boli rôznorodé. Každý sa však potešil teplému vianočnému punču.
Náš výlet sme zakončili návštevou čokoládovne Hauswirth v obci Kittsee. Okrem vianočnej ozdôbky z trhov si mohol každý priniesť domov aj niečo sladké pod zub.
Na záver by sme chceli poďakovať našim skvelým pani profesorkám za uskutočnenie tejto exkurzie. Všetci sme si ju veľmi užili.
Gabika Huttová, II. DE

Náš výlet do Viedne bol veľmi úspešný aj napriek počasiu a podmienkam, ktoré sa snažili nám zabrániť v tom, aby sme si to užili. Už pri vstupe do Viedne si človek musel všimnúť monumentálnosť a nádheru budov okolo nás. Boli to nádherné domy, zámky, kostoly alebo aj múzea. 

Viedeň určite svojou architektúrou, tradíciou a vianočnými trhmi vyniká medzi hlavnými mestami. Osobne som si veľmi užil múzeum hlavne kvôli kope obrazov, ktoré boli na strope tak ako aj na stene, taktiež mesto bolo veľmi zaujímavé a cez tu ukrutnú zimu viem povedať s čistým svedomím, že Viedeň sa mi páčila.

Hiram Mede, II.BC

Najnovšie