SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Exkurzia Brno
zdroj: SOŠPg

Exkurzia Brno

Bohaté aktivity

V dňoch 12. – 13. 10. 2022 sa uskutočnila exkurzia do Brna, kde sme navštívili Mendelovo múzeum - prezentuje genetiku, dielo a život J. G. Mendela, ktorý priniesol veľmi zaujímavé objavy v oblasti prenosu genetickej informácie z rodičov na potomstvo prostredníctvom kríženia rastlín hrachu.

Nasledovala prehliadka nádvoria hradu Špilberk, ktorý bol založený v druhej polovici 13. storočia českým kráľom P. Otakarom II. Tu si mohli dievčatá užiť pekný výhľad na mesto Brno. Odtiaľ sme zbehli do neďalekej nádhernej historickej katedrály sv. Petra a Pavla.

Ďalej sme sa presunuli do hvezdárne a planetária v Brne, kde prebehlo rozprávanie a rozhovor so žiakmi o našej slnečnej sústave, najznámejších hviezdach na oblohe a pozreli sme si ,,Hviezdny cirkus“ v 3D kvalite, ktorý nás vtiahol priamo do deja.

Presunuli sme sa na ubytovanie v chate Macocha, ktorá sa nachádza v Moravskom krase nad obrovskou priepasťou v blízkosti Punkevní jaskyne. Opäť sme boli svedkami užasnutých pohľadov žiačok z tohoto krásneho aj možno trošku nebezpečného výhľadu (dozor bol zaistený), ktorý ponúkal krásny výhľad do jesennej prírody aj priepasti.

Večer mali žiaci možnosť zabaviť sa spoločenskými hrami, po nich nasledovala večierka, bleskové ranné balenie a odchod do Punkevnej jaskyne. Časť jaskyne sa ide pešo, ale zaujímavá je práve časť splavovaná po rieke Punkva. V priepasti pod chatou Macocha sme si vypočuli aj príbeh o macoche, podľa ktorej vlastne dostala svoj názov.

Na záver nás ešte čakala návšteva Múzea J. A. Komenského, slávneho rodáka z Uherského Brodu, kde sa žiaci dozvedeli niečo z jeho života a diela aj prostredníctvom pripravených aktivít. V stálej expozícii si mohli mnohé informácie samostatne vyhľadať podľa pripravených otázok.

Celú akciu s bohatými aktivitami sme realizovali vo svižnom tempe pani prof. Tóthovej, zodpovednej za celú jej organizáciu. Ďakujeme jej za peknú akciu 😊

Príspevok spracovala: Šajdíková

Brno 2022 (28 obrázkov v galérii)

Najnovšie