SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Exkurzia do Vysokých Tatier a do Košíc
zdroj: SOŠPg

Exkurzia do Vysokých Tatier a do Košíc

Žiaci I. DE

V dňoch 8. – 10. 6. 2022 sme s I. DE zrealizovali exkurziu do Vysokých Tatier a do Košíc. Pekné miesta a vzácne zážitky sme si vychutnali do sýtosti napriek tomu, že predpoveď počasia bola prevažne nepriaznivá.

Našou prvou zastávkou bolo Štrbské Pleso, kam sme sa prepravili zo stanice Štrba novým moderným vláčikom. Za necelých 15 minút sme prekonali výškový rozdiel 325 metrov a mohli sme sa do sýtosti nadýchať čerstvého tatranského vzduchu.

V podvečerných hodinách sme pricestovali do Košíc. Po večeri a ubytovaní v hoteli Garni, ktorý je súčasťou hotelovej akadémie nám dobre padlo len tak sa poprechádzať v okolí hotela a ponoriť sa do príjemnej, už takmer prázdninovej atmosféry.

Nasledujúci deň sme strávili svižnou prehliadkou centra mesta s pánom Milanom Kolcúnom. Tento známy turistický sprievodca a mimoriadne aktívny propagátor mesta Košice nás previedol podzemnými priestormi s pozostatkami pôvodných opevnení, ktoré boli sprístupnené verejnosti po rozsiahlej rekonštrukcii. V katedrále sv. Alžbety sme vystúpili po unikátnom dvojitom schodisku a mohli si dopriať krátke pozastavenie pod majestátnymi klenbami Dómu svätej Alžbety, ktorý je označovaný za najväčší kostol na Slovensku a za najvýchodnejšiu gotickú katedrálu v Európe.

V poobedňajších hodinách sme navštívili známy košický Steel Park, interaktívnu expozíciu vedy a zábavy. Na mnohých stanovištiach sme si mohli overiť svoje fyzikálne predpoklady a vypočuť vysvetlenie k rôznym fyzikálnym javom od kvalifikovanej lektorky.

Neodmysliteľnou súčasťou návštevy metropoly východného Slovenska bola aj večerná prechádzka v okolí nádherne osvetlených spievajúcich fontán.

Doobedie posledného dňa sme strávili prehliadkou botanickej záhrady univerzity Pavla Jozefa Šafárika.

Som veľmi vďačná za bezproblémový priebeh výletu, výbornú atmosféru a príjemne strávený čas so všetkými účastníkmi exkurzie z I.DE. Zároveň ďakujem za ochotu a podporu skúsenej kolegyni Mgr. Tatiane Zuskinovej, ktorá sa zúčastnila exkurzie ako pedagogický dozor.

Teším sa na ďalšie podobné podujatia!

Ing. Daša Hronská, triedna učiteľka I. DE

Exkurzia Vysoké Tatry (7 obrázkov v galérii)

Najnovšie