SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Víťazka medzinárodnej súťaže mladých reportérov z našej školy
zdroj: SOŠPg

Víťazka medzinárodnej súťaže mladých reportérov z našej školy

YRE 2022 - Hanka Noščáková

Hanka Noščáková z II. A získala 1. miesto v medzinárodnej súťaži Mladých reportérov YRE - Young Reporters for the Environment 2022. Tento rok súťažilo 230 príspevkov z 35 krajín. Počet a vysoká kvalita príspevkov ukazuje na veľkú motiváciu a záujem študentov celého sveta. Medzinárodná porota 4. júla 2022 zverejnila najlepšie reportáže z oblasti zachovania klímy a životného prostredia pre trvalo udržateľný rozvoj. Ocenené príspevky sú jedny z najlepších mládežníckych environmentálnych reportáží súčasnosti. Hanka získala 1.miesto v kategórii fotoreportáží z 3 - 5 fotiek, vek kategória 11 - 25 rokov.
http://www.mladireporteri.sk/foto-p/zabie-taxi
Srdečne jej gratulujeme a želáme veľa úspechov a invencie v ďalších podobných aktivitách.

Mgr. M. Vráblová

https://www.yre.global/stories-news/2022/6/7/press-release-winners-of-the-international-yre-competition-2022

Gratulujeme našej žiačke, ktorá vyhrala celoslovenskú súťaž mladých reportérov! 

Ako uvádza aj správa TASR https://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:2022042100000094, žiačka našej školy, Hana Noščáková, bude reprezentovať Slovensko v medzinárodnom kole súťaže Young reporters for the environment

Do programu YRE sa zapája 42 krajín sveta, z ktorých sa až 495 353 mladých reportérov snaží nielen meniť svet k lepšiemu, ale aj tvorí reportáže o tom, ako sa to dá. Hana nafotila fotopríbeh o našej aktivite so žabami a nazvala ho Žabie taxi. Slovenská porota ho vybrala ako najlepší vo svojej kategórii a tak budeme Hanke z II. A držať palce, aby jej reportáž a naša spoločná dobrovoľnícka aktivita uspeli aj v obrovskom množstve reportáží a aktivít z celého sveta.

Ste zvedaví, ako naša aktivita vyzerala Hankinými očami a hľadáčikom fotoaparátu? A čo k nej napísala? Nech sa páči, vyhrala s týmito fotkami a textami:

http://www.mladireporteri.sk/foto-p/zabie-taxi

M. Vráblová

Najnovšie