SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Školský parlament
zdroj: SOŠPg

Školský parlament

Bulloviny v akcii

Sme späť ! Školský parlament sa tento školský rok poriadne rozbehol a vo víre tejto rýchlosti sme trošku zanedbávali našu oficiálnu stránku školy. Preto Vám prinášame zhrnutie práce parlamentu za posledné obdobie aj sem. Zorganizovali sme veľa akcií a pomáhali s rozvojom školy.

K novým projektom, ktoré členovia parlamentu pomohli zorganizovať patrí napríklad triedenie fľašiek z nového skvelého automatu, kde vyzbierané peniažky idú na financovanie akcií a práce školského parlamentu. Rovnako sa nám v tomto roku podarilo rozbehnúť a udržať školské rádio Kotva, ktoré je plné zaujímavých rozhovorov a playlistov s rôznymi hudobnými štýlmi. Hráme pre žiakov, pre učiteľov, robíme zaujímavé rozhovory a prispievame k informovanosti medzi žiakmi. Spolu s rádiom oživili sociálne siete Facebook aj Instagram Bulloviny, ktoré získali veľkú návštevnosť, naše sociálne stránky sú plné zábavy, ale aj informácií zo života školy, žiakov a o tom, čo sa na škole aktuálne deje. Na našich sieťach Bulloviny (Instagram aj Facebook) nájdete fotky a videá zo všetkých spomínaných akcií.

Na sprevádzkovaní nášho skvelého átria sa podieľalo veľa ľudí nielen zo školského parlamentu, ale práve vďaka ľudom z neho sa o ňom ostatní žiaci dozvedeli a začali ho navštevovať skoro tak často ako chill zónu. Hráme v ňom badminton, posedíme na slniečku a čerstvom vzduchu a preberieme kadečo dôležité aj menej dôležité.

Život na chodbách školy jednoznačne rozkvitol, žiaci majú možnosti zábavy, športu, priestor na učenie, chodbami znie hudba, život...

Po chodbách školy chodí hrdo stále viac študentov v našich farbách, uskutočnili sme akciu Školský Merch, vymysleli spolu nové logo školy a spolupracovali s E-schopom na predaji oblečenia a doplnkov s logom našej školy – znova ho otvoríme koncom Mája 2022. Veríme, že to využijete.

Školský parlament zorganizoval aj veľa ďalších akcií plných zábavy, ktoré nie sú bežné len tak na každej škole: Halloween, Valentínska pošta, Pomoc Ukrajine, Swap. Bohužiaľ kvôli Covid opatreniam sa Swap nepodarilo úplne dotiahnuť do konca, ale priebežne fungoval a časť z neho nielen že poslúžila nám žiakom, ale aj Ukrajincom, ktorí sú momentálne v núdzi a našu pomoc potrebovali a stále potrebujú. V neposlednom rade Ping-pongový turnaj, ktorý pravdepodobne patril k jednej z vašich najobľúbenejších akcií. Veľká vďaka za jeho organizáciu patrí predsedovi parlamentu Jakubovi Šimovičovi a aj Rastislavovi Kotlárikovi.

Samozrejme je potrebné poďakovať celému tímu Parlamentu, ktorá tento rok veľmi tvrdo pracovala a snažila sa vám spraviť zo školy domov, miesto kam sa budete tešiť a nie báť sa prísť, vypočula si vaše pripomienky a riešila ich s vedením školy, učiteľmi, s Vami, s nami..Menovite : Mgr. Ľudovít Sebelédi (hlavný iniciátor a veľká podpora), Jakub Šimovič (predseda školskej rady), Radka Vizváryová, Natália Ďuríšková, Viki Kissová (sociálne siete), Oliver Klačko, Agátka Fabčišová (rádio Kotva), Bianka Beránková (nástenka), Dominika vargová(swap a navrhnutie loga na školský merch), Daniela Hladká, Ema Garajová, Lea Kurincová, Lucia Námethová, Natália Sirotová, Paulína Krajčovičová, Simona Tóthová a Sára Hochmanová. Taktiež veľké ďakujeme patrí vedeniu školy za podporu a zázemie.

V prílohe pripájame pár fotiek z už zrealizovaných akcií. Tešíme sa na ďalšie.

Ak máte nejaké návrhy kontaktujte nás, budeme radi, sme tu pre Vás – Váš Školský parlament 😊

Mgr. Sebelédi, Radka Vizváryová

Najnovšie