SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Teambuilding 2020
zdroj: SOŠPg

Teambuilding 2020

Zábavno-zážitkovo-turistická akcia

Magická sila „teambuildingu“ u mladých dospievajúcich - Mgr. V. Maková (Teach for Slovakia) - článok v Dobrej škole


Deväť statočných animátorov s odhodlaním prijalo výzvu zorganizovať prvýkrát trojdňový teambuilding (7. - 9.9.2020) pre našich prvákov. Pracovali dňom aj nocou s oporou pedagógov, aby vytvorili zábavno-zážitkovo-turistickú akciu s nádejou, že prváci získajú nové skúsenosti, navzájom sa spoznajú, odreagujú od prostredia školy a zároveň odložia rúška. Cieľ bol splnený. Snaha sa vyplatila. Ich revírom bola Železná studienka, tempo turistiky bolo vražedné, no obete žiadne...

Napriek vyčerpaným silám z druhého dňa sa naši odvážlivci aktívne zapojili telom aj dušou do pripravených aktivít. Tradične sa program nezaobišiel aj bez tanca, tvorivých či pohybových hier. Prváci dokázali, že vynikajú všestrannosťou a zmyslom pre humor (najmä, keď sa chcú vyhnúť odpovedi z pedagogiky,...).
T. Zuskinová, V. Zemanová

Najlepšie výhovorky:

Bola som príliš dlho na Záhorí a zabudla som slovenčinu.
Strašne ďaleko ste, pani profesorka.
Nevedela som, že sa mám učiť.

Báseň mnohých mien:
Monika má pekné oči,
veľmi rád jej do nich skočím.
Natália je super baba,
celá trieda ju má rada.
Lucka a Rebeka zo Záhoria prišli,
aby za Paťkou do Mekáču išli.
Laura má tmavé vlasy
a Simona dlhé riasy.
Vanesa to celé píše,
je to pre Emmu veľké klišé.

Spätná väzba:

Z teambuildingu som mala dobrý pocit. Bola tam zábava s animátormi či spolužiakmi. Určite by som si to ešte niekedy v budúcnosti rada prežila. Keď je dobrý kolektív, tak je dobrá atmosféra a práve preto som milo prekvapená z toho, ako sme sa navzájom dopĺňali.

Najviac sa mi páčilo, ako sme sa všetci spoznávali. Veľmi sa mi páčila hra Ľudský twister. Mne sa páčil aj ten tanček, čo sme sa naučili. Veľmi som bola rada, že bolo toľko zábavy a srandy. Mohlo to byť aj dlhšie, zabavila som sa najviac pri Ľudskej skladačke, spoznávaní školy a pri spomínanom Ľudskom twisteri s Ivanom.

Mala som z toho dobrý pocit, v podstate sme sa viac spoznávali a bolo to super. Aj tímové práce boli super, nikto nebol taký, že by sa nechcel pripojiť. Na začiatok je dobré, že sa niečo také vymyslelo, lebo sme mohli zistiť, akí niektorí sú, aj povahovo, aj vlastnosťami. A nemám z tejto triedy zlý pocit.

Teambuilding 2020 (15 obrázkov v galérii)

Najnovšie