SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Biela pastelka 2020
zdroj: SOŠPg

Biela pastelka 2020

Charitatívna zbierka

V dňoch 17. - 22. 9.2020 sa na našej škole uskutočnila každoročná charitatívna zbierka, určená na pomoc slabozrakým a nevidiacim ľuďom, ktorú organizujeme na podnet UNSS.

Urobiť dobrú vec, aj v tomto mimoriadnom čase, napriek sprísneným bezpečnostným podmienkam, bolo pre nás samozrejmosťou. Vážiac si zdravie nás i naších najbližších, zvolili sme tento rok neobvyklý spôsob zbierania. Využili sme "stacionárnu" pokladničku v priestoroch školy. Vopred sme zrealizovali upútavku prostredníctvom plagátov a osobných pozvánok s objasnením významu zbierky po jednotlivých triedach denného i diaľkového štúdia. Bolo milé vidieť, ako mnohé osoby dobiehali s finančným príspevkom aj v dodatočnom termíne, len aby mohli prispieť.

Ako sa vyjadrili ochotné dobrovoľníčky Hanka Soczeková a Janka Nemcová zo 4. C triedy: "Spoločne sme si pripomenuli, že aj títo ľudia sa nachádzajú medzi nami a potrebujú našu pomoc. Počas zbierky sme boli veľmi milo prekvapené koľko žiačiek, žiakov, ale aj učiteľov prispelo. Vyzbieranou čiastkou týmto ľuďom tak pomôžeme k ľahšiemu životu napríklad poskytnutím špeciálneho poradenstva, kompenzačných pomôcok, či sebaobslužnych pomôcok. Chceli by sme sa Vám všetkým ešte raz poďakovať a veríme, že sa Vám to dvojnásobne vráti. Ďakujeme!"
Hana Soczeková a Janka Nemcová 4. C

Našim doborovoľníčkam a všetkým darcom - ľuďom s dobrým srdiečkom, za ich príspevok ďakujem!
Daniela Brlášová, organizátor za SOŠPg

Biela pastelka 20 (5 obrázkov v galérii)

Najnovšie