SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Exkurzia Brno – Macocha – Uherský Brod
zdroj: SOŠPg

Exkurzia Brno – Macocha – Uherský Brod

23. – 24. 10. 2019

Keď sa spoja dobrá myšlienka, dobrá vôľa, skúsenosti, „trocha“ práce naviac a pridá sa nádherné teplé slnečné počasie, úspech je zaručený. Rozhodne úspešnou by som nazvala exkurziu na južnú Moravu, v rámci ktorej výber žiakov II. BC, III. A, IV. A, IV. B a IV. C navštívil zaujímavé miesta v Brne a jeho okolí.
Veľmi milo som bola prekvapená vedomosťami dievčat z genetiky, s ktorými sa so mnou spontánne delili pri prehliadke expozície múzea G. Mendela. V úžase sme sledovali premietanie 3D filmu v brnianskom planetáriu. Obrovská premietacia plocha a vesmírne scenérie nám umožnili uvedomiť si našu zanedbateľnú veľkosť v nekonečnom vesmíre. Z prostredia modernej vedy a techniky sme sa presunuli do podzemných priestorov hradu Špilberg, kde sa nachádza legendárne moravské väzenie. Po individuálnom obede v Brne sme sa vydali na cestu mystickou jesennou prírodou ku chate Macocha. Po ubytovaní, večeri a krátkom oddychu sme sa stretli v jedálni a dobre pobavili na hrách, ktoré priebežne navrhovali a dotvárali tie najhravejšie účastníčky exkurzie. S radosťou som sledovala, ako sa naše dievčatá dokážu zorganizovať a dobre zabaviť pri spoločenských hrách. Boli to vzácne chvíle, keď mobily neboli na prvom mieste.
Nasledujúci deň sme začali pohľadom do obrovskej priepasti, nad ktorou stála chata Macocha. Úchvatné exteriéry onedlho vystriedali pohľady na milióny rokov staré jaskynné výtvory Punkevní jeskyně. Nádhera a čaro prírody boli počas prehliadky umocnené profesionálnym výkladom s vtipnými vsuvkami v českom jazyku. A nielen ochutnávkou šťavnatej češtiny bola aj posledná časť programu, ktorou bola návšteva múzea J. A. Komenského s interaktívnym programom v Uherskom Brode.
28. 10. 2019 Ing. Daša Hronská

Morava 2019 (4 obrázky v galérii)

Najnovšie