SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Viete, čo je SMOMBIE?
zdroj: SOŠPg

Viete, čo je SMOMBIE?

Divadelné predstavenie v nemeckom jazyku

Smombie je niekto, kto kráča životom bez toho, aby vedel, čo sa deje okolo neho, pretože je taký zaujatý svojím smartfónom. Zároveň je to názov divadelného predstavenia v nemeckom jazyku, ktoré sme si pozreli dňa 14. 10. 2019 v Dome kultúry Dúbravka spolu so 49 študentkami našej školy.
Herci skupiny Dramabox Jutta Röckelein a Jörg Hundsdorfer poukázali na klady, ale aj zápory moderných technológií, ako sú napríklad zneužívanie dát, kyberšikana, či závislosť na smartfónoch. Prinútili nás zamyslieť sa nad tým, do akej miery sa fenomén Smombie dotýka aj nás. 

Mgr. Martina Štekláčová, Mgr. Simona Klimeková

Za všetkých aspoň pár názorov:
V pondelok sme mali možnosť zúčastniť sa nemeckého divadla.
Bol to pekný a príjemný zážitok. Naučili sme sa nové slovíčka a obohatili našu slovnú zásobu. Mali sme možnosť vypočuť si hercov, ktorých materinským jazykom je nemčina. Páčilo sa nám. Ďakujeme za možnosť a dobrú akciu. 

Ema Garajová, II. D

Ako sme to videli my?
Pozitíva: vedeli veľmi dobre po nemecky, mali kreatívne masky, vedeli to dobre zahrať, téma bola zaujímavá, obohatili sme si slovnú zásobu.
Negatíva: rozprávali rýchlo a niekedy nezrozumiteľne, rušivé podnety z publika, zlé ozvučenie, nevhodné scénky tancujúcich mobilov. 

I. D

Páčilo sa mi, ako herci poukázali na to, že v určitých situáciách by sme naozaj mali zabudnúť na mobily a inú elektroniku. Scénka, keď Rómeo žiadal Júliu o ruku a ona si to natáčala na mobil a zdieľala na internete, bola veľmi vtipná. 

Barbora Naďová II. A

Ďakujem za príležitosť a taktiež aj za novú skúsenosť. Čakala som síce od toho asi trochu viac, ale zabavila som sa aj napriek tomu, že som niekedy nerozumela. Prišlo mi to na náš vek trošku detské, ale bolo to fajn. Hanka Obernauerová II.A

Divadlo bolo zaujímavé. Téma charakterizujúca dnešnú dobu. Ukázali nám, ako sa ľudia správajú s mobilmi a bez nich. Používali aj neverbálnu komunikáciu, ktorú sme ale nepochopili. Najlepšia scéna z celého predstavenia bola „ Rómeo a Júlia“. V tejto scéne sa nám najviac páčilo, keď Rómeo žiadal Júliu o ruku a ona sa najskôr opýtala na svojom blogu, či si ho má vziať. Bolo to super, ale mohlo to byť podané záživnejšou formou.

Patrícia Lapčíková IV. A, Agáta Haboráková IV. B, Anežka Hornjak III. A

Najnovšie