SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

NO FINISH LINE
zdroj: SOŠPg

NO FINISH LINE

Charitatívny beh

Bratislava sa zaradila do spoločnosti miest ako Monako, Paríž, Nice, Oslo či Atény. Na Dvořákovom nábreží bol od 9. do 13. októbra 2019 medzinárodný charitatívny beh s názvom „No finish line“ (v preklade „Žiadna cieľová čiara“). Túto príležitosť sme si ako škola, ktorá podporuje charitatívne akcie, nesmeli nechať ujsť.
Ide o unikátny bežecký projekt s humanitárnym poslaním podporovať a prispievať k ochrane a rešpektovaniu práv dieťaťa, a to realizáciou alebo podporou projektov, ktoré zlepšujú životné podmienky z hľadiska zdravia, vzdelania, hygieny, výživy a to bez rozdielu pôvodu, náboženstva alebo pohlavia.
No finish line navštívili aj veľmi zaujímaví hostia, ktorí sa behu priamo zúčastnili. Tým hlavným bol sám monacký knieža Albert, ďalej sa zúčastnila hŕstka našich svetových športovcov ako napríklad Peter Sagan, Jozef Gönci, Dominik Hrbatý, Dominika Cibulková, Ľubomír Višňovský, Jozef Lohyňa... .
Štartovné mali zúčastnení žiaci po dohode s BSK zadarmo a za každý jeden kilometer, ktorý žiaci nabehali, daroval organizátor podujatia 1 euro na výstavbu špeciálneho centra pre deti v rámci nemocnice na Kramároch (detské oddelenie).
Behali žiaci viacerých tried (viď foto) spolu s p.prof Sebelédim. Spolu nabehali desiatky kilometrov a tak pomohli projektu aj finančne.

Sme na našich žiakov veľmi hrdí.

Mgr. Sebelédi

NO FINISH LINE (6 obrázkov v galérii)

Najnovšie