SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

GIrls´ Day 2019
zdroj: SOŠPg

GIrls´ Day 2019

Názory žiačok

Aj tento rok  4. štvrtok v mesiaci apríl (t. j. 25. 4.)  naše žiačky navštívili rôzne zaujímavé firmy v Bratislave a odniesli si veľa inšpiratívnych zážitkov:

"Akcie Girl's day som sa tento rok zúčastnila prvýkrát. Išla som do firmy, ktorú som predtým nepoznala a keď som prišla na miesto, bola som ohúrená. Firma veľmi priateľského a menšieho charakteru tvorí projekty pre veľké spoločnosti. Všetci sa nám predstavili a porozprávali nám o svojej ceste do svetu IT. Po priestoroch nás previedol jednorožec :3. Vysvetlili nám základ a ukázali, že IT nieje strašiak. Na konci sme si skúsili vytvoriť na papier svoju e-shop stránku tak aby, bola čo najúspešnejšia. Celá akcia prebiehala veľmi priateľsky, plná smiechu a zážitkov..."
Janka, II. C

"Na Girls day sa mi páčilo bolo to zaujímavé a veľmi náučné. Rozprávali nám o Bitcoinoch čo sú vlastne digitálne peniaze ktoré môžeme mať len v digitálnej peňaženke alebo na špeciálnom USB kľúči. Jeden Bitcoin  momentálne  hodnotu 5000 eur. Rozprávali nám aj nám o Litecoinoch . Sú to tiež digitálne peniaze ale nestoja tak veľa a dajú sa viac využiť v bežnom živote. Som rada že som to mohla absolvovať bolo to veľmi  zaujímavé. ..."
Terezka, I. A

"25.4. 2019 sme boli na Girls day v Paralelnej Polis v Bratislave. Bolo to super, veľmi zaujímavé, náučné a dozvedeli sme sa veľa nových informácií. Páčili sa nám priestory kde sa akcia konala a prístup tých ľudí ku nám. Určite každému odporúčam návštevu v Paralelnej Polis.
Alexa a Ema, I. A"            
D. Šestáková

Najnovšie