SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Poľsko 2019
zdroj: SOŠPg

Poľsko 2019

Exkurzia

V dňoch od 25. – 27. 3. 2019 sa zúčastnilo exkurzie 41 žiakov. Účelom exkurzie bola návšteva 3 miest –  soľná baňa Wieliczka, Krakow, Osvienčim. Prostredníctvom dojmov žiakov sa dozviete viac...

Veľmi pekné spracovanie programu, malo to náučný účel, čo sa  mne veľmi páčilo, hlavne Osvienčim a jeho história.
Sprievodca a sprievodkyne: bolo vidieť, že tomu rozumejú, vedeli hovoriť tak zasvätene a pútavo, že ste si mysleli, že sa to deje rovno Vám pred očami.
Wieliczka: super spracovanie aj po vizuálnej stránke. Páčilo sa mi, že sme mohli ochutnať aj soľ.
Barbora, II. BC

Náš výlet obsahoval 3 oblasti: Soľná baňa, Krakow, Osvienčim. Baňa bola zaujímavá s kopec vizuálnymi zážitkami. Sprievodkyňa bola milá a snažila sa nám podať informácie aj s vtipným podtextom. Krakow, ako druhé najväčšie mesto Poľska, s bohatou históriou určite mal čo ponúknuť. Ráno na tretí deň sme navštívili dva koncentračné tábory v Osvienčime. Tento zážitok ani nejde opísať, dá sa len povedať, že si to treba pozrieť.
Ivan, II. BC

V prvý deň sme navštívili soľnú baňu Wieliczka. Pani sprievodkyňa nám porozprávala mnoho zaujímavostí o ťažení soli. Boli sme približne 130 m pod zemou. Neskôr sme sa ubytovali v peknom hoteli Junior-Krakus. Na ďalší deň sme vyrazili do krásneho mesta Krakow. Videli sme mnoho pekných ulíc a pamiatok. Na tretí deň sme navštívili koncentračný tábor Auschwitz. Po tejto návšteve koncentračného tábora si človek uvedomí, aké má veľké šťastie, že má dostatok jedla, že môže byť so svojou rodinou a byť slobodný. Ďakujeme pani profesorke Varadínkovej, Zemanovej a Klimekovej.
Lucka, I. A

Dorazili sme do Poľska a hneď sme išli do jaskyne Wieliczka. Bolo celkom zaujímavé vidieť soľnú baňu. Páčilo sa mi, že sme mali prístrojčeky, cez ktoré nám boli podávané informácie od sprievodkyne. Na druhý deň sme šli do Krakowa. V Krakowe sme mali dostatok času na pozeranie pamiatok. Videla som pekný hrad s výhľadom na Poľsko a veľa kostolov. Na tretí deň sme išli do Oswienčimu. Tam nám ukázali koncentračný tábor. Bol to pre mňa veľmi silný zážitok.
Iva, I. A
Mgr. Varadínková, Mgr. Zemanová, Mgr. Klimeková

Exkurzia Osvienčim (13 obrázkov v galérii)

Najnovšie