SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

I Want to Break Free
zdroj: SOŠPg

I Want to Break Free

Kto je skupina Queen?

Kto je skupina Queen? Otázka, pri ktorej v posledných mesiacoch takmer nikto nezaváha. Filmový fenomén Bohemian Rhapsody upriamil pozornosť na osobnosť Freddieho Mercuryho aj mladším ročníkom, tak prečo nepripraviť v škole rockový koncert/ workshop?
Dňa 13. 2. sme zrealizovali hudobno - animačný program s pomocou skupiny The AnyOne, žiakov a milovníkov všetkých aktivít zo 4. B, ale aj vďaka p. prof. Šebeňovej ako technickej podpore.
Súčasťou programu boli tvorivé dielne, v rámci ktorých najväčší úspech zaznamenala výroba odznakov s tematikou skupiny Queen. Ďalšiu aktivitu tvorilo dopĺňanie textov piesní kapely, ktoré v slovenskom jazyku majú odrazu úplne iný šmrc. Ak ste niekedy túžili odfotiť sa ako skupina Queen, nemali ste na podujatí chýbať. Ak by sa raz v budúcnosti navrhovala hudobná cena Freddieho Mercuryho, naši žiaci majú pomerne dosť predstáv o jej podobe. Celý program doplnili významné ceny za kvízové otázky (napr. fúzy F. Mercuryho, diplom B. Maya či pero, s ktorým sa Freddie podpisoval). Všetko v sprievode hudby Freddieho, Briana, Rogera, Johna, ale aj vlastnej produkcie skupiny The AnyOne.
S. Klimeková, V. Zemanová

QUEEN 19 (20 obrázkov v galérii)

Najnovšie