SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Tvorivé dielne pre všetkých 18. decembra 2018
zdroj: SOŠPg

Tvorivé dielne pre všetkých 18. decembra 2018

Pre zdravotne znevýhodnených rovesníkov a detii z materskej školy

V predvianočnom čase myslíme na svojich blízkych, blúdime po obchodoch a rozmýšľame, čím by sme im urobili radosť. V tomto čase by sme si mali spomenúť aj na ľudí, ktorí šťastie z rodinného života nepoznajú, prípadne im ich životná situácia alebo zdravotný stav nedovoľuje, aby niekoho vôbec mohli obdarovať.
Sme škola zameraná nielen na výchovu a vzdelávanie, ale aj na pomoc pri výchove a vzdelávaní, preto sme už ôsmy raz zorganizovali spolu s našimi žiakmi tvorivé dielne pre ich zdravotne znevýhodnených rovesníkov z Odborného učilišťa na Dúbravskej ceste. Okrem týchto žiakov už tradične pozývame aj skupinku detí z materskej školy, tentoraz deti z MŠ Damborského. Na tohoročných dielňach sa zúčastnilo vyše sto hostí a venovalo sa im viac ako 50 našich žiakov (z tried 1. D, 2. A, 3. C a 4. C), ktorí pripravili a pomohli vyrobiť pozdravy, brošne, náušnice, rôzne vianočné dekorácie, spolu tiež piekli a zdobili medovníky alebo hrali spoločenské hry.
V čase, keď sa veľa hovorí o integrácii a inklúzii, sú naše tvorivé dielne „len“ neformálnym stretnutím rôznych skupín detí a mladých ľudí, ktoré by sa inak možno nestretli, nerozprávali a možno ani vôbec nespoznali. 

Preto ak rozmýšľate o vianočnom darčeku, máme tip na lacný darček: vyrobte pre svojich priateľov – a najlepšie spolu s nimi – niečo pekné, venujte im svoj čas.
Ďakujem všetkým žiakom za trpezlivosť a čas, ktoré venovali príprave a realizácii dielní, a firme
Creactive za sponzorský dar.
Mgr. Tatiana Filová

Vianočné dielne 2018 (55 obrázkov v galérii)

Najnovšie