SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Barcelona Magnifica 2019
zdroj: SOŠPg

Barcelona Magnifica 2019

Geograficko-poznávacia exkurzia

Poznávanie histórie a súčasnosti mesta moreplavca a objaviteľa Krištofa Kolumba, architekta Gaudího, klubu FC Barcelona a mnohých ďalších, mesto gotiky a moderného štýlu, ktoré ospievali v Bohemian Rhapsody Freddie Mercurry a Montserrat Caballé – Barcelona  -  prekrásny horizont... ako klenot na slnci...

Termín: 22. 06. 2019 – 28. 06. 2019


Program:

1. deň
- odchod : 12:00 autobusom z Bratislavy (za Športovou halou Mladosť)
2. deň
-  príchod do Nice, prehliadka mesta – prechádzka po Promenade des Anglais, Castle of Nice a baroková kaplnka Nice Cathedral, navštívime Azúrové pobrežie  a okúpeme sa v mori. Večer presun a ubytovanie sa v meste Fréjus vo francúzskom regióne Provence-Alpes-Côte d´Azur.
3. deň
-  príchod do Barcelony, popoludňajšia prehliadka mesta – Parc de la Ciutadella, kde je množstvo fontán, jazierok a obria La fontana di Gaudí. Ďalej navštívime Víťazný oblúk Arc de Triomf (1888), pokocháme sa vyhliadkou na Barcu z Tibidabo (hora s výškou 512 metrov (najvyšší vrchol prírodného útvaru Serra de Collserola).
4. deň
-   Barcelona - celodenná prehliadka gotických pamiatok Barcelony – staré mesto Barri Gotic s kostolom zo 14. storočia Santa Maria del Mar, katedrála Barcelona z r. 1298. Prechádzku ukončíme v prístave pri 8-metovej soche Krištofa Kolumba (postavenej na 200 tonovom stĺpe zo železa), ukazujúceho Európe údajne cestu z jeho prístavu do Ameriky. Ďalej prechádzka po obľúbenej promenáde La Rambla, dlhej 1,2 km s luxusnými obchodmi a reštauráciami, spájajúcej Kolumbov pamätník s Katalánskym námestím. Nasleduje obhliadka Gaudího nezvyčajného obytného domu Casa Mila, známu tiež ako La Pedrera, čiže hromada kamenia, s fasádou pripomínajúcou morské vlny.
5. deň
-  Barcelona – dopoludnia svetoznáma katedrála vo výstavbe Sagrada Familia (1888 – 2026 – plánované ukončenie stavby, ktorej sa Gaudí nedožil -  zomrel 10. júna 1926). Nasleduje park Güel plný avantgardných kamenných skulptúr, zelene a kvetín, zapísaný v svetovom dedičstve UNESCO. Vo večerných hodinách návšteva Magickej fontány – pokocháme sa tancujúcimi prúdmi vody sprevádzanými farebnými kreáciami za sprievodu hudby. Vo večerných hodinách presun do Monackého kniežatstva.
6. deň
– prehliadka Monaka – 2. najmenší štát na svete ( má rozlohu 2,02 km2 ) s najväčšou hustotou osídlenia na Azúrovom pobreží. Patrí k hlavným ekonomickým mocnostiam Stredomoria v susedstve Francúzska.
7. deň
– ráno príchod do Bratislavy  - Športová hala Mladosť

Cena:
430 € / 7dní, v cene je zahrnuté ubytovanie, poistenie, cesta luxusným autobusom -  nie sú zahrnuté vstupy - potrebná finančná rezerva.

Pedagogický dozor: Mgr. Marta Čandíková, Mgr. Tatiana Zuskinová

Záväzná prihláška TU (pdf)

Najnovšie