SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Modrý gombík
zdroj:

Modrý gombík

V dňoch 14. až 18. mája sa dobrovoľníci z našej školy zapojili do zbierky Týždeň modrého gombíka, organizovanou Slovenským výborom pre UNICEF.

Cieľom 14. ročníka zbierky je zabezpečiť humanitárnu pomoc pre deti na Ukrajine. Ozbrojený konflikt vypukol ešte v roku 2014, situácia v Doneckej a Luhanskj oblasti je stále vážna, za posledných 16 mesiacov bolo poškodených a zničených 45 škôl, celkovo za štyri roky bojov na Donbase asi 700 škôl. Deti sa učia v školách, ktorých steny sú prederavené guľkami, okná sú obložené vrecami s pieskom, v pivniciach sú zriadené kryty, školské dvory pokrývajú črepiny. UNICEF chce zbierkou upozorniť na to, že deti z týchto oblastí prichádzajú nielen o domovy a školy, ale aj o detstvo a zbierkou  Modrý gombík im chce pomôcť v ich ťažkom období.
Naši dobrovoľníci počas troch dní vyzbierali 374,45,- euro. Moje poďakovanie za ochotu a pomoc patrí dobrovoľníkom V. Štingerovej, T. Belišovej, M. Mikleovej a V. Laššovej z I. A, J. Nemcovej a P. Balážovej z I. BC, V. Holecovej a P. Lapčíkovej z II. A, N. Petrinovej a A. Petkaničovej z II. C, A. M. Ďuriškovej, Z. Mikulovej, V. Ščasnej, N. Zaklaiovej a J. Bačíkovi z III. BC.
 
Mgr. M.Vráblová

 

Najnovšie