SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2017/18 Vianoce

2017/18 Vianoce

2017/18 Vianočné autorské dopoludnie
  Program a vianočné trhy
 
Včerajšie dopoludnie sa v našej škole nieslo v duchu predvianočnej nálady. Naši žiaci si pod vedením p. uč. Štekláčovej pripravili tradičné vianočné trhy. Vôňa čaju a perníkov sa niesla celým poschodím. Keď sme sa občerstvili a potešili drobnými darčekmi, nasledoval program v spoločenskej miestnosti. 
Zámerom programu bolo najmä predstaviť vlastnú tvorbu žiakov našej školy, z oblasti tvorby poézie, prózy (aj v cudzom jazyku), piesní, tanečných choreografií a hereckých monológov. Medzi autorov sa dokonca zaradili aj naši učitelia! P. uč. Bolchová, Janovičová a Sebelédi zahrali vlastné piesne. Ako už ostrieľaní autori možno inšpirujú ostatných. 
Pre podporenie vianočnej atmosféry program pokračoval interpretáciou kolied sólovým spevom, speváckym duetom a hrou na sólový hudobný nástroj, ktorý vybrala p. uč. Macejová a p. uč. Vráblová, ktorá sa navyše stala korepetítorkou šikovnej flautistky. Strávili sme spoločne približne 90 minút, počas ktorých sme vytvorili veľmi príjemnú atmosféru. 
Prekvapenie nad výkonmi žiakov netajila ani pani riaditeľka, ktorá spontánne zareagovala v závere programu, slovami "You took my breath away" a okrem pozitívnej spätnej väzby všetkým popriala krásne Vianoce a úspešný Nový rok.
Som veľmi rada, že naši nádejní autori našli odvahu vystúpiť s "vlastnou kožou na trh" a že využili možnosť verejne prezentovať svoju tvorbu, vďaka čomu sa naše podujatie stalo výnimočným. Úprimne im k výkonom blahoželám a prajem množstvo inšpirácie k rozvíjaniu vlastnej tvorivosti.
Za spoluprácu pri organizácii a propagácii podujatia patrí moje poďakovanie Uršule Šillovej z III.C a Marekovi Víťazkovi z III.B triedy.
  PaedDr. S. Janovičová
  Fotogaléria...
   
 

Najnovšie