SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2016/17 Brno

2016/17 Brno

2016/17 Brno - exkurzia
 
V prvých májových dňoch kolektívy III. A, III. C a štyri dievčatá z II. A  absolvovali exkurziu do Brna, Punkevní jeskyně v Moravskom Krase a do múzea J.A. Komenského v Uherskom Brode. Zastúpenie mali prírodovedné, historické i pedagogické predmety.
V Brne sme navštívili kláštor na Mendlovom namestí – tu pôsobil J. G. Mendel ako opát. Považujeme ho dnes za zakladateľa genetiky. Okrem mnohých pokusov s krížením hrachu zaoberal sa aj meteorológiou a včelárstvom.
Odtiaľ sme sa vybrali na hrad Špilberk pozrieť podzemné priestory kasematy. Slúžili  ako priestory pre vojakov a isté obdobie aj ako väznice.
Z hradu sme zostúpili ku katedrále na Petrove – majestátnej krásnej gotickej pamiatke.
Na Zelním trhu o čosi nižšie sme mali obedovú prestávku a potom nás čakala hvezdáreň so svojím programom Úžasné planéty. Projekcia bola naozaj úžasná.
Nocovali sme na chate Macocha v Moravskom Krase a ráno sme lesnou cestou prešli do Punkevní jeskyně. Úžasný bol pohľad na kvapľovú výzdobu a hlavne vstup na dno priepasti Macocha. Povozili sme sa lodičkami po rieke Punkve, ktorá preteká dnom jaskyne.
Konečná zastávka exkurzie bolo múzeum J. A. Komenského v Uherskom Brode – tu sme absolvovali aj program Orbis Pictus – netradičným spôsobom sme si mohli overiť zásady a metódy vyučovania.
Vrátili sme sa unavení, ale hlavne plní pekných zážitkov a všetko dobre dopadlo.  
  Mária Tóthová, Tatiana Zuskinová
   Fotogaléria...
   
 

Najnovšie