SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2015/16 Girls_Day

2015/16 Girls_Day

2015/16 Gir's day v IT  -  Aj ty v IT
  Dňa 28. 4. 2016 na Slovensku opäť prebehla akcia Girl's day v IT.
Rôzne firmy, aj  vrámci Bratislavy pracujúce v oblasti IKT, umožnili dievčatám vo veku 14 - 18 rokov nahliadnuť do svojej práce vo forme workshopov, exkurzie, či priamej ukážky praktických činností. Celá akcia prebehla pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.
Z našej školy sa tejto akcie zúčastnilo 10 žiačok.
 
Ohlasy sú veľmi pozitívne:
 
IBM  Slovakia  
...dozvedeli sme sa množstvo informácií o firme, ale aj o ochrane na internete, či už o rôznych nástrahách v podobe vírusov, slabých hesiel alebo hackerov. Dokonca sme si aj vyskúšali rôzne zmeny nastavenia na wifi routeroch, ako menenie hesla, mena alebo kanálu. Celá akcia bola pre nás veľmi prínosná.
 Antalová, Bolfová, Duchoňová, Mašková z II. A triedy
 
Firma Capco  
...na začiatku nás milo privítali, celý deň sme prežili s milými ľuďmi ktorý boli veľmi príjemní. Rozprávali nám o svojej firme,o projektoch na ktorých pracujú, ukázali nám svoje kancelárie. Táto práca im pomáha pri obohacovaní sa v jazyku a spoznávaní nových miest vo svete.  Na konci nám dali kvíz z toho, čo sme si o ich firme zapamätali a dostali sme darčeky v podobe pier, zošitka a diplomu za účasť. Akcia nás veľmi zaujala.
 Haláková,  Oravcová,  Tornyaiová z I. A triedy
 
JUMP soft
....boli tu veľmi príjemní, milí a zhovorčiví ľudia. Príjemná priateľská atmosféra medzi kolegami. Zrozumiteľné vysvetlenie čím sa zaoberajú o ich konkrétnych projektoch. 
Vitkovičová a Árvová  z I. BC
 
Firma Oracle Slovensko 
...deň pred príchodom sme všetci dostali e-mail s presnými informáciami a fotkami, ako sa tam dostaneme. Z recepcie nás zaviedli do firmy. Vo firme nás privítali, usadili a pohostili pitím a zákuskami ktoré boli bezlepkové. Hlavní zástupcovia určitých postov vo firme nám rozprávali o svojej práci. Ako sa dostali na ich pracovné miesta, akú majú vyštudovanú školu, a čo obnáša ich povolanie. Potom sme mali prestávku. Nasledovala prehliadka firmy s kompletným výkladom. Pred dokončením sme dostali diplomy a darčeky, možnosť na pokračovanie výkladu a pozvanie na plánovaný projekt doučovania IT predmetu. 
Mikulová, Gürtlerová, Ďurišková, Csiriková  z I. BC
  Mgr. D. Šestáková
 
 
 
 

Najnovšie