SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2015/16 Brno exkurzia

2015/16 Brno exkurzia

2015/16
Exkurzia Brno – Moravský Kras – Uherský Brod
  Fotogaléria...
 
V dňoch 27. a 28. apríla sa uskutočnila prírodovedno – historicko – pedagogická exkurzia do Brna, Moravského Krasu a Uherského Brodu  pre tretie ročníky.
Navštívili sme krátku expozíciu Mendlovho múzea v augustiniánskom kláštore s výkladom o živote a diele Gregora Johana Mendla, ktorého považujeme za zakladateľa genetiky.
Z múzea sme útokom prekonali strmé schody a výstup na hrad Špilberk – tu sme absolvovali prehliadku kasemát – podzemných priestorov, ktoré slúžili ako ochranný kryt pre vojakov, skladové priestory, ale 50 rokov rokov slúžili aj ako väznice pre najťažšie tresty.
Cestou z hradu sme si prezreli vzácnu stavbu katedrály sv. Petra a Pavla, obdivovali sme zmes kultúrnych štýlov, ktoré sa podpísali na jej konečnom vzhľade, mohli sme počuť aj organovú skladbu – odznela špeciálne pre našu výpravu. Niektorí študenti si prezreli vyhliadku na mesto z veže katedrály. 
Posledná zastávka programu stredy bola v Planetáriu. Mohli sme si po uchodenom dni oddýchnuť v pohodlných kreslách sály s výhľadom na nočnú oblohu a výborným 3D projektom Úžasné planéty. 
Noc sme strávili už v Moravskom Krase na chate Macocha. Očaril nás pohľad do 134 m hlbokej priepasti – na jej dno sme sa mali pozrieť nasledujúci deň pri prehliadke jaskyne.
Po večeri sme sa zahrali spoločne niekoľko zábavných hier.
Vo štvrtok ráno sme prešli príjemnou cestou sviežou jarnou prírodou k Punkevní jeskyni – naučili sme sa pomenovať kvaple, brčky, prezreli sme si výtvory, ktoré vyformovala voda s minerálnymi látkami, úžasný bol vstup do dolného otvoreného priestoru dna priepasti a plavba po riečke Punkvě, ktorá preteká dnom jaskyne.
Posledná aktivita nás čakala už v Uherskom Brode – v múzeu J.A. Komenského, kde sme okrem prehliadky múzea zažili aj vyučovaciu hodinu v historických maličkých laviciach s prezentáciou vyučovania podľa Orbis pictus – Komenského známeho diela.
   RNDr. Mária Tóthová, Mgr. Dana Drobná
 
Výlet sa mi veľmi páčil – príjemnejšia forma učenia. Priniesla som si odtiaľ veľa užitočných informácií..
Na to, že sme tam boli 2 dni, sme toho veľmi veľa videli, každé miesto bolo výnimočné niečím iným. Mali sme výborných sprievodcov..
Páčil sa mi hrad Špilberk a prehliadka hradnej väznice, Planetárium bolo úžasné, aj katedrála a jaskyňa najkrajšia časť prehliadky, príroda bola nádherná, páčilo sa mi aj vyučovanie podľa Komenského..
Myslím, že splnil naše očakávania, zažili sme veľa krásnych zážitkov, videli krásne miesta, zblížili sme sa ako trieda. Tento výlet hodnotíme skvele a dúfame, že nebol posledný.. Ďakujeme.
Kolektív III. AB
 
Videli sme miesta, ktoré by sme si sami nevybrali, ale po tom , ako sme ich navštívili, by sme sa tam vybrali znova..
Planetárium bolo oddychové po celom dni, náučné a ohromujúce..
Nikdy nezabudnem na pocit, keď sme vstúpili na dno priepasti v jaskyni – pocit, keď nám oči nestačia, ako súčasť sci-fi filmu a úžasné, že máte možnosť to vidieť – tento zážitok vo mne podporil túžbu po cestovaní..
Som rada, že som bola so svojou triedou, užili sme si aj kopec zábavy pri hrách, bavil nás aj typický český humor :)    
                  Kolektív III. C
 
   
   
 

Najnovšie