SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2015/16 Zelena skolaCertifikacia

2015/16 Zelena skolaCertifikacia

2015/16 Certifikácia programu Zelená škola
 
Vo štvrtok a piatok 8. a 9. októbra sa v Piešťanoch uskutočnila slávnostná certifikácia programu Zelená škola. Program pripravili interní pracovníci Živice spolu so svojimi hosťami. Vážnosť programu podporila aj účasť ministra školstva, vedy, výskumu a športu Juraja Draxlera a riaditeľky DM drogerie ako sponzora programu.
Podujatie sa konalo v priestoroch starej elektrárne – z jej múrov na nás dýchala história, po krátkej exkurzii sme si ľahšie sprítomnili zašlé časy počiatkov tvorby elektriny v tomto zaujímavom objekte.
Vo štvrtok popoludní sme zažili prvý workshop Záhrada 4 živlov – skúšali sme prúdenie vetra pomocou rolničiek zavesených na kúsku nite, poznávali život včiel prostredníctvom modelu úľa – v ňom boli ukryté odpovede na otázky, prechádzali sme pocitovým chodníkom tvoreným rôznym prírodným materiálom, hrali sme živé pexeso, kde sme využili vôňu rovnakých dvojíc bylín.
V priestore záhrady je model slnečnice s fotovoltickým článkom na využitie solárnej energie, bylinkový záhon, kompostovisko, jazierko, vodný mlynček poháňajúci zvonkohru.
Všetko bolo milé a tešili sme sa z toho
Potom bol jeden skvelý seminár s PhDr. Janou Nováčkovou – zamýšľali sme sa nad motiváciou detí do učenia. Zaujímavý fakt je, že ak pokazíme  vnútornú motiváciu dieťaťa (prirodzenú túžbu spoznávať) odmenou, vedieme deti  k prokorupčnému správaniu.
V piatok sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie certifikátov za dvojročnú prácu škôl v oblasti rôznych tém životného prostredia. Naša škola získala certifikát a vlajku Zelenej školy za prácu s témou „Voda“. V programe boli ocenení aj najaktívnejší študenti a žiaci slovenských škôl. Naša Katka Ivančíková z III. C triedy sa stala jednou z troch finalistov na cenu Živel za environmentálnu výchovu a získala ocenenie a vecné dary, ktoré do programu venovali sponzori. Sme na ňu právom hrdí
Vážime si certifikáciu školy v tomto programe, chápeme ju ako ocenenie našej mravčej práce a povzbudzuje nás k uskutočňovaniu ďalších pozitívnych zmien našej školy v oblasti ochrany životného prostredia.
  Kolégium ZŠ
  Fotogaléria...
   
 
 
 

Najnovšie