SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2015/16 Toskansko

2015/16 Toskansko

2015/16 Šarm a čaro Toskánska - 2016   
 
Toskánsko – ako sme ho spoznali alebo ARRIVEDERCI ITALIA 2017 !!!!
 
Tridsiatka žiakov a pedagógov mala závideniahodný záver školského roka 2015/2016. Ich druhý júnový týždeň patril poznávaniu krás a histórie Toskánska. Vyučujúce PaSA sa rozhodli zorganizovať pre žiakov a pedagógov školy  poznávaciu exkurziu, ktorej príprava stála nie málo času a námahy, ale výsledok stál rozhodne za to.
.....nekonečne zelené horizonty, krása vlniacich sa viníc a usadlostí v záplave zlatých lúčov slnka, gurmánske zážitky vrátane najlepšej  zmrzliny na svete „Dondoli“ v San Gimignanne... Padova, Florencia, Pisa, Arezzo, San Gimignanno  - tu všade na nás dýchala história jedinečných miest - raj na zemi.
To je len kúsok atmosféry, ktorá sa nám všetkým vryla do pamäti, aby tam zostala navždy. 
Všetky naše dojmy boli umocnené bezproblémovou organizáciou a prepravou, za čo patrí poďakovanie Tomášovi Mitthaisovi – jeho dopravnej firme a zamestnancom, s ktorými už tradične pri podobných podujatiach spolupracujeme. Kus roboty odviedla pani Čandíková – ďakujeme za jej energiu a entuziazmus a želáme si, aby je to vydržalo čo najdlhšie.
Tento rok sa do Talianska  vrátime – navštívime  metropolu Talianska Rím – večné mesto. Nemám pochýb o tom, že jeho krása všetkých účastníkov očarí tak isto ako krása Toskánska.
Tak čo dodať – Arrivederci Italia 2017!                                                                                                               
 
 
 M. Niková (účastníčka zájazdu)
 
 
PS: Odkaz pre všetkých „cestovaniachtivých“ – už pripravujeme program na júnovú exkurziu do Ríma, kto chce ísť s nami?
 
„Krása prebúdza dušu k činom“
                            Dante Alighieri
 
                         
 
Šarm a čaro Toskánska - 2016
 
Termín: 14. - 18. 6. 2016
 
Program:
2. deň 15. 6. 2016 – Po raňajkách prehliadka mesta Florencia. Hlavné mesto regiónu Toskánsko, Florencia (taliansky Firenze) patrí k najvýznamnejším z miest umenia v Taliansku, ale aj na celom svete. V období renesancie tu v celej svojej sile vyrástli umelecké fenomény v súlade s prerodom Európy. Šľachta Florencie, hlavne rod Medici, mala počas celého tisícročia najväčší vplyv na plodné dianie v hospodárstve, kultúre, vedách a umení, ale najmä v architektúre, maliarstve a sochárstve. Florencia ležiaca na brehoch rieky Arno, je obdarená nenapodobiteľným šarmom a čarom, atmosférou, ktorá vždy potešila svojich návštevníkov umelcov a v súčasnosti aj zástupy turistov, pre ktorých je Florencia hlavné mesto umenia.
3. deň 16. 6. 2016 – Ráno presun do Pisa, ktorá je svetoznáma vďaka Šikmej veži, ktorá sa tu nachádza. Po prehliadke sa presunieme do mesta San Gimignano v provincii Siena. San Gimignano je známe svojou jednotnou stredovekou architektúrou a svojimi 15 vežami. Ďalej uvidíme mestečko Siena, ktoré je obklopené kopcami, olivovými hájmi a vinicami Chianti. Jeho srdcom je Piazza del Campo centrum hostín a farebných festivalov. Siena je preslávená každoročnými historickými dostihmi, Palio.
4. deň 17. 6. 2016 – Prehliadka mesta Arezzo, ktoré je jedným z najbohatších miest Toskánska, okrem iného zásluhou výroby zlatých šperkov, ktoré sú exportované do celej Európy. Najväčším umeleckým pokladom mesta sú fresky v kostole San Francesco od Pierra della Francesska Nakoniec sa presunieme do San Marína. Je to najmenšia republika a tretí najmenší štát v Európe a je piatym najmenším samosprávnym štátom na svete. Sanmarínska republika je pokojná enkláva ležiaca na východných svahoch Apenín. San Maríno nie je členom EU, no napriek tomu používa ako svoju menu euro. S Talianskom vytvorili colnú a menovú úniu. Vo večerných hodinách sa vyberieme na cestu domov.
5. deň 18. 6. 2016 – V doobedňajšich hodinách príchod do Bratislavy.
 
Cena : 300.- € / osoba. 
Úhrada v dvoch splátkach
 
V cene zarátané: doprava, poistenie, služby sprievodcu, 3x ubytovanie s raňajkami.
Info: Mgr. M. Čandíková, Mgr. M. Niková, PhDr. V. Lojová
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Prihláška na poznávací zájazd „Šarm a čaro Toskánska - 2016“
Meno a priezvisko žiaka:.............................................................Trieda:.......................
Záväzne prihlasujem svojho syna/dcéru na 5-dňový poznávací zájazd organizovaný Pedagogickou a sociálnou akadémiou Bullova 2 v Bratislave v termíne 14. - 18. 6. 2016. Sumu za zájazd vo výške 300.- € uhradím v 2 splátkach,  a to k 15. 12. 2015 50% ceny zájazdu a k 15. 5. 2016 doplatok vo výške 50% ceny zájazdu.
V Bratislave:............................ Meno a priezvisko rodiča: ..................................Podpis...........................
 
 
                                                                                                            
     
 

Najnovšie