SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2014/15 Vydrica

2014/15 Vydrica

2014/15 Vydrica
 
Vydrica je riečka na juhozápadnom Slovensku.
Pramení v Malých Karpatoch pod sedlom Biely Kríž, preteká aj rekreačnou oblasťou Železná studnička. V blízkosti mosta Lafranconi ústi priamo do Dunaja.
Vydrica má bohatú históriu a na jej brehoch bol kedysi čulý ruch. V minulosti  jej vody krútili kolesá niekoľkých vodných mlynov. Či už v dnešnej Mlynskej doline, alebo vyššie, cestou na Železnú studničku. Tam neskôr postavili aj kúpele – vyvierala tam železitá voda – odtiaľ vzniklo aj pomenovanie tejto dnes obľúbenej rekreačnej časti Bratislavy.
Koncom apríla sa 11 odvážnych dievčat z našej školy vybralo pomôcť tejto riečke zbaviť sa odpadkov.  Hlavnú výzbroj do tohto boja tvorili gumáky. Bez nich by sa vo vode brodiť nedalo. Voda bola ešte pomerne studená.
Keď sme prišli na Železnú studničku, čakala nás pani Jana Znášiková, pracovníčka Mestských lesov. Dostali sme rukavice a vrecia na odpad a palice na napichovanie odpadkov.
Pomáhala nám aj Mgr. Oľga Sedliaková a Mgr. Slávka Šajdíková.
Vo vode, alebo na brehu sme našli všeličo – okuliare, tašku so srnčou sánkou, plechovky, kelímky,... Vyzbierali sme zopár vriec odpadu.
Dievčatá sa síce domov vrátili trochu mokré, ale s radosťou, že mohli pomôcť. 
  RNDr. M. Tóthová
  Fotogaléria...
 
 

Najnovšie