SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Výlet I_C

2013/14 Výlet I_C

2013/14

Koncoročný výlet I. C

 
Dňa 20. – 22. 6. 2014 sme sa my, dievčatá z I:  C, spoločne s pani profesorkou  RNDr. Tóthovou a Mgr. Štancelovou, zúčastnili trojdňového  koncoročného výletu na Kunovskej priehrade, len niekoľko kilometrov vzdialenej od Senice na Záhorí.
Už prvý deň na nás čakal nabitý program. Hneď po ubytovaní sme si zbalili ruksaky a pešo sa vybrali do 4 km vzdialenej dedinky Sobotište, ktoré je zaujímavé svojou bohatou históriou. V Sobotišti sme sa naobedovali, nabrali síl a spoločne navštívili Družstevné múzeum Samuela Jurkoviča, ktoré sa nachádza v Nyaryiovskom kaštieli. Po exkurzii v tomto múzeu a pozretí krátkeho dokumentárneho filmu, nás za kaštieľom čakal veselo naladený pán – chovateľ koní z tunajšej dediny, ktorý nám umožnil zajazdiť si na jeho westernovom koni.  Bola to zábava a skvelý zážitok, ktorý sa samozrejme neobišiel bez pádu. Potom sme sa všetky vybrali do Útulne pod vrchom Uchánek nad Sobotištem . Cesta tam bola náročná, no pohľad, ktorý sa nám naskytol zhora, stál za to.  Navôkol nás obklopovala nádherná príroda a výhľad na Kopanice bol ako z rozprávky.  Na tejto zastávke sme si oddýchli, niektoré dievčatá sa miesto odpočinku zabávali tým, že sa kotúľali z kopca a  po kratkom oddychu. sme sa pomaly vracali  do dediny. V Sobotišti na nás čakalo ohnisko, kde sme si spoločne opekali . Keď slnko zapadlo, nastal ideálny čas, aby sme navštívili sobotišskú hvezdáreň, a tak sa aj stalo.  Mali sme možnosť pozrieť si na vlastné oči hviezdnu oblohu, no kvôli oblačnému počasiu sa iba zopár dievčatám podarilo vidieť planétu Jupiter. Avšak pútavé rozprávanie a snímky zachytené z tejto hvezdárne boli veľmi zaujímavé a poučné, a preto sme si každá z nás odniesli pekný zážitok a nové vedomosti. Práve v tento večer sa konal turistický sprievod spoločne so zapaľovaním svätojánskeho ohňa na Útulni, a ako by to vyzeralo, kebyže sa toho nezúčastníme! ? Krásna atmosféra, plamene ohňa sa odrážali všetkým v očiach. Všade navôkol tma, pokoj, a nad nami nádherná obloha posiata hviezdami, z ohniska vyskakujúce iskričky, ktoré sa strácali v tme a my obklopené priateľmi, sediac na tráve pri ohníčku, si vychutnávame čaro tejto chvíle. Aké romantické!
Pár minút po polnoci sme vratili unavené, ale spokojné, do svojich chatiek.      
Na druhý deň sme skoro ráno vyrazili na zrúcaninu hradu Brač, ktorý sa nachádza vo výške 475 m.n. m. Na Branči sme si povedali kúsok histórie o tomto mieste a spoločne sme sa zabávali rôznymi hrami. Po príchode na Kunov, sme sa boli naobedovať na Salaši Sobotišťan, a po obede sme mali voľný program. V tento deň  na Kunovskej priehrade prebiehalo Otvorenie letnej sezóny, spojené s rôznymi súťažami, atrakciami, koncertmi. Večer sme sa vonku spoločne zabavili, zasmiali sa, uvarili si večeru, najedli sa a pobrali sa do chatiek, kde sme si spievali, hrali a vymýšľali  :D
V nedeľu ráno sme sa pobalili,  a s krásnymi spomienkami sme sa vybrali na cestu späť , spať do reality.
Veľmi by sme sa chceli touto cestou poďakovať  pani profesorkám, ktoré sa o nás celú dobu zodpovedne starali. Bez ich pričinenia, by sa tento výlet nemohol zrealizovať . Cítili sme sa s nimi výborne . ĎAKUJEME !
  Katarína Ivančíková, I.C
  Fotogaléria...
 
 

Najnovšie