SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Bratislava z každej stra

2013/14 Bratislava z každej stra

2013/14 Bratislava z každej strany
 
Prostredníctvom predmetu SDK úzke zoskupenie nadšených animátoriek zo IV.B absolvovalo viacero rôznorodých exkurzií či drobných projektov. Viete, čo sú to „Napoleonove gule“? Navštívili ste Múzeum Arthura Fleischmanna? Krátky obrazový materiál vám tieto aj iné atraktivity mesta priblíži.
Počas septembra až mája školského roku 2013/14 sme spoločne prešli expozíciu Slovenskej národnej galérie, bratislavské kostoly, Hummelov dom, spomínané Múzeum Arthura Fleischmanna na Bielej ulici, „pátrali“ po stopách delových gúľ z napoleonského obdobia roztrúsených po Starom meste, zablúdili sme aj k bratislavským fontánam či bránam. K jednotlivým stanoviskám si študentky pripravili sprievodcovský výklad a animačnú aktivitu, v ktorej už bolo možné naplno využiť kreativitu. Tým zapríčinili, že sme sa snažili nájsť najstarší gotický dom v Bratislave (s úspešným koncom), využili hru „Zlatá brána“ pri téme bratislavských brán, vymýšľali vlastné príbehy, ako sa delové gule ocitli v stenách budov a pod. V priestoroch školy zase vytvárali študentky šperky inšpirované Veľkou Moravou či projekty o navštívených lokalitách s krátkou spätnou väzbou. Za ich pozitívny prístup ku kultúre, umeniu a oduševnenie im ďakujem.
Odporúčanie k návšteve múzea o sochárovi A. Fleischmannovi:
Napriek malému priestoru tu na Vás čakajú pútavé a zaujímavé zážitky, umelecké diela aj chvíle. Čakajú na Vás mnohé sochy rôzneho charakteru, ktoré Vás zlákajú do tajov umenia.
Ukážka vymysleného príbehu o delových guliach:
Jedného dňa sa vybral „Šrek“ s deťmi a manželkou do centra Bratislavy, aby im ukázal historické budovy v meste. Ako tak chodili po centre „šrekíčatá“ začali byť hladné. „Šrek“ im dal pod zub pár zaváraných očí. Deti však boli také neposlušné a povedal im: „Deti, vy ste také neposlušné, že s vami je to tak, ako keby som hádzal hrach o stenu...“
Deťom sa myšlienka zapáčila a začali hádzať zavárané oči do okolitých budov. A tak vznikli „Šrekove“ oči. Raz, keď však prišiel Napoleon do Bratislavy, všimol si „Šrekove“ oči... Páčili sa mu a premenoval ich na Napoleonove gule.
  Mgr. V. Oleksová
  Fotogaléria...
 
 
 

Najnovšie