SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 C_Nemecko

2013/14 C_Nemecko

2013/14 Stretnutie v Nemecku: Kroky k zodpovednej spoločnej európskej ekonomike
  Fotogaléria...
  Deň prvý - 22. 6. 2014 
  Cesta a príchod do Stuttgartu
 
  Deň druhý - 23. 6. 2014 
  Náš druhý deň bol pracovný. Najskôr sa nám a študentom predstavila pani riaditeľka, nasledovala prehliadka školy. Škola je úžasná, moderná a veľká. Sú to vlastne dve školy v jednej budove, pričom obchodná akadémia má cca. 1000 študentov. Dievčatá boli rozdelené do niekoľkých skupín a pracovali na jednotlivých zadaniach. Informácie spracovávali do grafov a tabuliek a poobede prezentovali výsledky práce. Držali sa skvele. Intenzívne sa zapájali do diskusií a povedala by som, že boli líderkami jednotlivých skupín. Večer sme mali spoločnú večeru. Učitelia sú veľmi sympatickí a zhovorčiví. Šprechujeme aj spíkujeme jedna radosť :)
  Mgr. Z. Čerňanová, Mgr. V. Oleksová, Mgr. M. Štekláčová
 
  Deň tretí - 24. 6. 2014
  Vstávame čoraz skoršie :), dnes to bolo o šiestej. Čakala nás cesta a prehliadka mesta Esslingen, kde sme sa stretli so zástupcom spolkového úradu, ktorý nám poskytol informácie o spoločenskej a hospodárskej situácii v regióne. Nasledovala diskusia, v ktorej nás opäť perfektne reprezentovala Zuzka. Jej angličtinu pochválili aj učitelia z iných krajín. Po obede sme odišli vlakom do Stuttgartu, kde sme navštívili Mercedes-Benz Museum. Každá z nás v tom momente zatúžila vlastniť aspoň jeden vystavený model :) Po "krátkom" polhodinovom čakaní na Španielov a Maďarku :) sme konečne mohli odísť za nákupmi do mesta. Študenti mali na programe bowling a učitelia spoločnú večeru v miestnej reštaurácii.
  Z + V + M
 
  Deň štvrtý - 25. 6. 2014
 
Švrtý deň sa niesol v duchu cestovania a ekonomiky. Navštívili sme Nemeckú spolkovú banku vo Frankfurte, kde sme zažili zaujímavú prednášku. Vtipný a pohotový prednášajúci oslovil všetkých svojím prístupom k téme a ukázal, že aj ekonomická problematika sa dá prezentovať jednoducho, zrozumiteľne a zároveň zaujímavo. Niekoľko hodín sme strávili aj poznávaním mesta a nákupné tašky dokazujú, že každý si odniesol nejaký suvenír. Výlet sme zavŕšili plavbou po rieke Main na vyhliadkovej lodi.
  Z + M + V
 
 
   Deň piaty - 26. 6. 2014
           Dnes nás opäť čakal pracovný deň. Študenti pracovali na zadaných úlohách, písali formálny list zástupcovi Európskeho parlamentu. Navrhovali titulnú stranu časopisu, ktorý sa zároveň stal aj výstupným produktom ich celkovej práce na projekte. Deň zavŕšili hrou Kuhhandel, ktorej podstatou bolo naučiť sa obchodovať, ekonomicky rozmýšlať a pohotovo reagovať. Z + M + V
 
  Deň šiesty - 27. 6. 2014
  Posledný deň sme navštívili fabriku ALB-GOLD na výrobu cestovín. Dozvedeli sme sa, z čoho sa cestoviny vyrábajú a ako sa dostanú na náš stôl. Tým sa, bohužiaľ, náš program skončil a museli sme sa pobrať domov. Ostatní účastníci projektu ešte navštívili zámok Hohenzollern. Odnášame si pekné zážitky, plno nových skúseností a kontaktov a tešíme sa na ďaľšiu spoluprácu.  Z + M + V
 

Najnovšie