SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Desať rokov v EU

2013/14 Desať rokov v EU

2013/14  „10 rokov Slovenska v Európskej únii (EÚ)“ 
  Súťaž o najlepšiu koláž, fotku, prípadne titulnú fotku na sociálnej sieti facebook na túto tému.
  List riaditeľom TU... 
  Vážená pani riaditeľka, vážený pán riaditeľ,

dovoľujem si Vás osloviť s ponukou pre študentov Vašich škôl na zapojenie sa do súťaže o najlepšiu koláž, fotku, prípadne titulnú fotku na sociálnej sieti facebook na tému „10 rokov Slovenska v Európskej únii (EÚ).“ Súťaž je, tak ako vyplýva z jej samotného názvu, organizovaná v súvislosti s 10 výročím vstupu Slovenska do EÚ, ktoré ako iste viete budeme oslavovať 1. mája 2014. Odmenou pre najlepší výtvor bude< strong style sponzorovaná návšteva Európskeho parlamentu v Bruseli pre 30 člennú skupinu v marci 2014.
Príprava na členstvo nás stála veľmi veľa úsilia a preto ho dodnes možno považovať za veľkú satisfakciu. Vstupovali sme s veľkými očakávaniami, z ktorých mnohé sa objektívne podarilo naplniť. Slovensko získalo veľkú prestíž a pred desiatimi rokmi sa definitívne zaradilo medzi vyspelé európske demokracie. Skúsenosti, ako aj výdobytky, ktoré sa nám za toto krátke obdobie podarilo získať dokazujú, že naše členstvo v EÚ bolo dobrou voľbou a akákoľvek iná alternatíva by nebola správna.
Dianie v Európskej únii sa Vašich študentov, ako aj mladých ľudí vo všeobecnosti výrazným spôsobom dotýka. Prostredníctvom tejto súťaže by som rada pomohla tomu, aby sa aj takouto formou výraznejšie zaujímali o dianie v tomto Spoločenstve. Aby mali možnosť kreatívnym spôsobom ukázať čo pre nich členstvo a pôsobenie Slovenska a jeho zástupcov v EÚ znamená, akým spôsobom ho vnímajú a možno aj v čom by sa mohlo podľa ich mienky postupne zlepšovať.
Rada by som Vás touto cestou poprosila o distribúciu tejto ponuky medzi Vašimi študentmi. Svoje výtvory môžu posielať na e-mailovú adresu: mfb.sutaz@gmail.com, do 15. 2. 2014.

Ďakujem a teším sa na spoluprácu.

S pozdravom,

Monika FLAŠÍKOVÁ-BEŇOVÁ
Member of the European Parliament
Committee on Civil Liberties, Justice and Home affairs
Committee on Foreign affairs

Najnovšie