SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Vieden

2013/14 Vieden

2013/14
EXKURZIA VIEDEŇ - 17. 12. 2013
 
Viedeň – hlavné mesto Rakúska, významná metropola v strednej Európe, lákajúca množstvo turistov z celého sveta, ktorí radi navštevujú aj tradičné vianočné trhy - Christkindlmärkte, patriace medzi najväčšie, najkrajšie, ale i najdrahšie v Európe.
Tento rok sme sa do Viedne vybrali i my spolu so 40 žiakmi našej školy, aby sme si vychutnali predvianočnú atmosféru, obdivovali historické pamiatky, umelecké zbierky  spoznali históriu, ale aj súčasnosť. Žiaci, ktorí sa učia nemčinu, mali možnosť aktívne komunikovať po nemecky, v obchodoch a na vianočných trhoch si pýtať tovar v nemčine a tak využiť to, čo sa v škole naučili. Samozrejme mnohí komunikovali aj v angličtine, takže opäť sa potvrdilo, že ovládať cudzie jazyky je dôležité. Mali sme fundovanú pani sprievodkyňu, ktorá skutočne vedela o čom hovorí, poskytla nám veľa zaujímavostí o historických miestach, osobách, stavbách a dianí v rôznych historických obdobiach.
Odniesli sme si z Viedne pekné zážitky a určite sa tam radi vrátime.
  Mgr. Martina Štekláčová, Mgr. Martina Slaninková a Mgr. Zuzana Čerňanová
 
Dňa 17.12. viedli naše cesty do neďalekej Viedne, kde sme navštívili Umelecko-historické múzeum a tradičné vianočné trhy. Po celú dobu nás sprevádzala veľmi milá sprievodkyňa, ktorá nám rozprávala o histórii Viedne, taktiež nám spomenula zopár zaujímavosti o živote rakúskych panovníkov. Po príchode do Viedne sme sa pustili do prehliadky mesta. Nahliadli sme aj do Augustiánskeho kostola, ktorý je známy najmä tým, že sa tu vydávala princezná Sisi, a že sú tu v kovových urnách uložené srdcia 54 Habsburgovcov. Na námestí pri Stephansdome sme mali rozchod. Keď sme sa všetci po rozchode zozbierali, pokračovali sme do Umelecko-historického múzea. Výstava bola zaujímavá a čas rýchlo plynul, ani sme sa nenazdali a už bol najvyšší čas presunúť sa na známe vianočné trhy oproti radnici. Nachádzalo sa tam veľa stánkov s rôznym sortimentom, kde si určite každý prišiel na svoje. Atmosféra tu bola príjemná a aj napriek veľkej zime sa tento deň jednoznačne vydaril.
Andrea Moravčíková II.A
  Fotogaléria... 
 
 

Najnovšie