SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Ekovylety

2013/14 Ekovylety

2013/14

 Ekovýlety


Jesenná príroda nám ponúka pohľad na nádherne sfarbené lesy. Červená, žltá a oranžová farba dominuje a stáva sa pastvou pre oči.
Dva výlety do prírody sme urobili pod vedením ochranára Mgr. Andreja Popoviča, ktorý ponúka v pravidelných intervaloch takéto výlety pre všetkých, ktorí majú radi prírodu.
 
Koncom septembra sme kráčali Pečnianskym lužným lesom, ktorý lemuje petržalskú stranu Dunaja a brodili sme sa naozaj hustým porastom lián, prekonávajúc prekážky v podobe starých popadaných stromov. Andrej nám vysvetľoval súvislosti, ktoré sme pozorovali na bratislavskej strane Dunaja.
Druhý výlet bol v októbri na naozaj kráľovskú vyhliadku Königswarte na rakúskej strane Malých Karpát. Pozrite si priložené fotografie.
Prechádzali sme rebríkom do diviačej obory s dôverou, že keď je nás viac a budeme rozprávať, diviaky si na nás netrúfnu. Bol nádherný slnečný deň a vyhliadka z veže bola skvelá. Nezabudnite si nabudúce zobrať niečo proti vetru, lebo tam riadne fúkalo.
Tretím výletom bola krátka prechádzka po historickej časti s návštevou Dómu sv. Martina, potom sme sa vyviezli na Kolibu a prešli sme peknou prírodou na Železnú studničku pod lanovku a cestu sme skončili na Patrónke.
Tešíme sa na ďalšie výlety                                                             
  RNDr. Mária Tóthová
  Fotogaléria TU...
 

Najnovšie