SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Galeria na poschodi

2013/14 Galeria na poschodi

2013/14

GALÉRIA NA POSCHODÍ
  V piatok 6. 9. 2013 sa žiaci Pedagogickej a sociálnej akadémie v Bratislave ocitli na prelome minulosti a súčasnosti Bratislavy prostredníctvom fotografických materiálov v Galérií na poschodí. Jednou z autoriek súčasných záberov bola Niki Baňáková z III.B, ktorá umeniu fotografie venuje svoj voľný čas (zároveň poskytla obrazový materiál z návštevy výstavy) a tvorbu zverejňuje na http://nikiphotography.weebly.com/.
Porovnať premenu Bratislavy prišli žiaci III.B, v rámci dejepisu žiaci II.B a skupina s voliteľným predmetom SDK zo IV.B spolu s pani PhDr. Varadínkovou a Mgr. Oleksovou.

Spätná väzba žiakov IV.B:

Galéria na poschodí má sama o sebe veľmi príjemnú atmosféru a výstavy v nej ju len podčiarkuje. Posledná výstava sa týkala histórie Bratislavy vo fotkách. V starších generáciách to určite vyvolalo príjemné spomienky na mladosť, pre mladšiu generáciu to bola ukážka toho, čo Bratislava „stratila“ ,alebo „získala“.

Do galérie pani Križanovej som sa tešila, pretože viem, že to vie a je to vždy zaujímavé. Moje očakávania sa naplnili. Tým, že mám rada históriu a milujem historickú Bratislavu, tak som bola nadšená. Čím dlhšie som si prehliadala fotografie, tak som prichádzala na to, že na nich chýba veľa krásnych historických miest a budov. Keď som z galérie odchádzala, mala som zmiešané pocity. Bola som rada, že som sa preniesla do histórie, troška si zaspomínala, ale bola som aj nahnevaná, že taká krátka doba dokáže premeniť sympatickú malú Bratislavu na panelovú džungľu bez stromov.

Dňa 6. 9. sme navštívili Galériu na poschodí. Na výstave sme videli fotografie, ktoré porovnávali centrum Bratislavy. Zachytili zmenu od roku 1882 až po súčasnosť. Výstava sa mi na prvý pohľad zdala fádna, no po prihliadnutí k fotografiám a po vypočutí si výkladu od pani prof. Križanovej som zmenila názor. Bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa o histórií takouto formou. Z výstavy som odišla nadšená a odniesla som si so sebou zaujímavé informácie (z miest, ktoré bežne navštevujem) a niečo z ducha minulosti. Teraz sa budem pozerať na niektoré miesta s nadšením, možno so smútkom a predstavovať si, aké to bolo a aké by to bolo keby...
Mgr. V. Oleksová
  Fotogaléria TU...
 
 

Najnovšie