SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

2013/14 Senec

2013/14 Senec

2013/14

BEZ CUDZÍCH JAZYKOV TO NEJDE! 
  Fotogaléria TU...
  Medzinárodný projekt stredných pedagogických škôl 
 
V dňoch 9. 9. 2013 – 13. 9. 2013 mali všetky žiačky III. A a Vivien Kubicová z III.C neopakovateľnú príležitosť zažiť týždeň zážitkového vyučovania a nácviku tímových zručností.  Prostredie Slnečných jazier v Senci a hotela Zátoka spolu s príjemným jesenným počasím boli zárukou tých najlepších podmienok na vznik nevšedných zážitkov.
Program prvých troch dní pozostával v doobedňajších hodinách z hodín nemčiny pre naše žiačky a slovenčiny pre žiakov z Rakúska. Rakúski študenti vedeli po prvom doobedí pozdraviť a poďakovať po slovensky a značná jazyková bariéra sa začala pomaličky strácať. Vo štvrtok pre nás naši animátori zo IV. B, pod vedením pani profesorky Nikovej, pripravili zaujímavú hru v centre Bratislavy s cieľom na Bratislavskom hrade. V piatok sa týždeň ukončil exkurziami do našich cvičných materských škôl na Jankolovej a Damborského ulici a obedom na Bullovej.
V poobedňajších a večerných hodinách prebiehal spoločný program v anglickom jazyku, ktorý viedli profesionálne trénerky Barbara (psychologička a profesionálna trénerka na tímovú spoluprácu s celoeurópskou pôsobnosťou) a Nina (okrem iných aktivít aj majiteľka divadelnej spoločnosti, ktorá robí zábavné podujatia a cirkusové vystúpenia najmä pre deti a mládež v Rakúsku a Nemecku). Projektové aktivity boli zamerané na zábavné zoznamovacie a taktické  hry, kvízy a súťaže pre veľkú skupinu (55 osôb). Boli sme vonku i vnútri, v pokoji i v pohybe, spievalo sa, rozmýšľalo sa a najmä sa malo KOMUNIKOVAŤ.  Žiaľ, z našej strany skôr neverbálne ako verbálne. Mnohí z nás zistili, na čo všetko majú ruky a nohy, pretože slovíčka v angličtine či nemčine akosi nevedeli nájsť cestu do úst...
Lepší obraz o podujatí možno nadobudnúť z fotodokumentácie a z rozprávania samotných účastníčok projektu. Za seba hovorím VÝBORNÝ PROJEKT s výkričníkom BEZ CUDZÍCH JAZYKOV TO NEJDE!
Ing. Daša Hronská, učiteľka ANJ, triedna III. A 
 

Najnovšie