SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Greenpeace Den zeme

Greenpeace Den zeme

 2012/13

Čistenie

  Určite sa ani vám nepači pohľad na znečitené lesy, parky. Ak kompetentní nemajú čas riešiť znečistenie, pustime sa do toho spolu. Pridajte sa aj Vy k iniciatíve Greenpeace a vyčistime si svoje okolie.
  Viac: https://www.facebook.com/pages/Čistenia-Greenpeace-dobrovoľníci/465448153533449
   
 

Deň zeme

 
29. apríla 2013 bola na našej škole beseda s dobrovoľníkom organizácie Greenpeace, aby nám priblížil

ekologické problémy dnešnej doby. Prednášky sa zúčastnili žiaci I. a II. ročníka. Dozvedeli sme sa niečo o histórií organizácie, čím sa zaoberá a aké sú jej úsilia na ochranu planéty.

Greenpeace v preklade znamená Zelený mier. Tento názov spája dva základné okruhy práce organizácie - ochranu životného prostredia a mieru.

Greenpeace je medzinárodná organizácia ochrancov životného prostredia, ktorá nenásilnou formou odhaľuje ekologické problémy, pomenúva zodpovedných za ničenie prírody pravým menom a presadzuje zmeny smerujúce k trvalo udržateľnému životu na Zemi a zasadzuje sa za budúcnosť, v ktorej bude možné žiť!

Možno ťa Greenpeace zaujal a chcel by si sa dozvedieť viac informácií. Niečo o ekológií a práci Greenpeace sa dozvieš aj z nástenky, ku dňu Zeme na druhom poschodí alebo môžeš aj ty pridať svoju ruku a konať:http://www.greenpeace.org/slovakia/sk/Zapoj-sa/co-robia-dobrovolnici/

 Michela Škultétyová, II. A, Barbora Lošonská, III. C
  31 tipov ako šetriť energiou...1. časť TU...
  2. časť TU... 
  3. časť TU... 
 
 
          

Najnovšie