SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Rím

Rím

2012/13

Zájazd do Ríma

 
 
„Roma, non basta una vita - jeden život na Rím nestačí!“
 
Talianska metropola Rím nám ponúkla bohaté priehrštie fantastických zážitkov, dojmov a pocitov počas geograficko - poznávacieho zájazdu pre 39 žiakov a 3 pedagógov našej školy v dňoch 12. 6. - 17. 6. 2013.
Všetci sme spoločne tvrdili, že krajšiu únavu sme nikdy nezažili. Rím je jedno z najúžasnejších miest sveta, kde sa dejiny miešajú so súčasnosťou a my sme mali  tu príležitosť zažiť majestátnosť i chaos, krásu ale aj pokoj tohto večného mesta.
Navštívili sme Vatikán - Baziliku Sant Pietro, Vatikánske múzeá, Sixtínsku kaplnku, Forum Romanum, Koloseum, Španielske schody, Fontánu di Trevi, Anjelsky hrad.....miestnu atmosféru sme si vychutnali aj pri dobrej kávičke či „gelate“.... súčasťou programu boli animačné činnosti ako „Cestovateľský denník“, ktorý sa každú chvíľu objaví na stránke našej školy, či súťaž o najoriginálnejšiu fotografiu, o ktorej rozhodnú návštevníci  našej webovej stránky. No a pre veľký úspech v budúcom školskom roku už teraz pripravujeme geograficko - poznávací zájazd „Poďte s nami do Londýna“. Všetci sa veľmi tešíme.
 
   Mgr. M.Niková   
  Fotogaléria TU...  
  Foto - Katka Kuníková, III. C...  
  Program TU...  
     
   
     
     
 

Najnovšie