SOŠPg Bullova 2 SOŠPg Bullova 2

Exkurzia do Brna

Exkurzia do Brna

Mishell, III.C

 
Do Brna sme tešili, pretože išiel super kolektív. Nadšenie nám nepokazili ani trochu zdĺhavé a občas viac ako nudné prednášky v múzeách. Koniec koncov, vždy sa to dá vyriešiť útekom do bufetu a ľadovou drťou, ako to niektorí z nás vyriešili po hodine v antropologickom múzeu.: D
 
V Macoche sa bývalo dobre, pobúrilo nás akurát násilné zaradenie do izieb, s čím sme sa ale tiež počas noci vyrovnali. Majiteľom by sme odporučili len vymeniť podlahu. ;)
 
Pešia túra z chaty do jaskyne, ktorá mala „až“ 2 kilometre sa mnohým nepozdávala, ale myslím si, že každý uzná aspoň, že príroda okolo bola nádherná.
 
Najväčší strach sme mali z múzea J.A. Komenského, pretože počas minuloročnej pedagogiky sme sa o ňom toho dozvedeli až-až a pomaly sme na podrobné informácie o ňom dostali alergiu. Ale aj napriek tomu sme si aj toto múzeum užili, pretože sprievodkyňa bola veľmi milá, vtipná a chápavá. Céčkarom sa z celého výletu najviac páčila Punkevní Jeskyne, plavba loďkou a premietanie v Komenskom múzeu. Ešte stále mi v ušiach znie chytľavá melódia s textom „svět se točí točí točí...“ :D
 
Exkurzia teda dopadla veľmi dobre, všetci sme spokojní, ale keby sme išli ešte raz, chcem dlhšie rozchody! :D
 
 

Rasťo, III.C

 
Komenský, Mendel, Špilberk, Macocha...čo viac by ste mohli chcieť? Ak bola Vaša odpoveď na rétorickú otázku „Katka Kadárová“, tak tá bola v Brne tiež.
V stredu sme museli vstávať zavčasu, o nekresťanskej hodine (za sprievodu otravných kohútov a ešte otravnejšej Janky Hospodárovej), no pred Domom odborov (vedeli ste, že obklad Istropolisu z kubánskeho mramoru bol darom od Fidela Castra?) sme sa všetci zišli na čas. Česká republika - domovská krajina Krtka, Jiřího Paroubka a televíznych spotov s Chuckom Norrisom - nás privítala pekným počasím, ktoré sa pokazilo až 23 sekúnd pred tým, než sme vystúpili z autobusu a išli sa ubytovať. Niekto by si mohol povedať, že naša chatka bola malá, stará a nemoderná, no hovorkyňa strany Smer-SD Silvia Glendová by ju nazvala útulnou, zrelou a rustikálnou.
K jednotlivým prednáškam neposkytnem detailné synopsy, nakoľko by išlo o spoilery pre potencionálnych záujemcov a žiakov, ktorí absolvujú exkurziu na budúci rok. Treba však vyzdvihnúť, že všetci sprievodcovia boli profesionáli a svoje texty boli naučení bezchybne. Navštívené expozície a pamätihodnosti nasledovali v tomto poradí: Múzeum Gregora Mendela (vrátane bonusu pre všetkých akarofobikov v podobe včelínov), Antropologické múzeum (o evolúcii zapálenejšie nerozprával ani David Duchovny v rovnomennom filme), hrad Špilberk (kde bolo stále cítiť prítomnosť heavymetalovej skupiny Manowar, ktorá tam v minulosti vystupovala), Punkevná jaskyňa, Múzeum Jana Amosa Komenského.
Vrátili sme sa vo štvrtok večer, takže sme stihli aj piatkovú grandióznu udalosť, na ktorú sa tešil každý správny Slovák - novú epizódu Paneláku.
Takže zrátané, podčiarknuté a zdanené Ficovou daňou: náš výlet bol spektakulárny a na stránke IMDb by si zaslúžil úctyhodných 9 bodov z 10 (čiže bol taký dobrý, ako film „Krstný Otec II“)... Žiaľ, na najväčšej filmovej stránke sa zaň hlasovať nedá... Ale môžete tam ohodnotiť film „Akty X: Chcem Uveriť“...
A čo som Vám z Brna priniesol (bez preclenia): nový fakt o Chuckovi Norrisovi: „Chuck Norris umí uplést pomlázku ze stoletých dubů.“
P.S.: Minipiškvorkový turnaj Brno Open '11: Majkl-Rasťo: 0:3


                     
                                                                             Rasťov obrázkový príspevok z Brna 

Najnovšie